PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1177}
7,4 62 288
ocen
7,4 10 1 62288
7,1 11
ocen krytyków
Rozmowy kontrolowane
powrót do forum filmu Rozmowy kontrolowane

Pomimo tego ,że film 13.12.1991 zostały przyjety dość specyficznie przez widzów i krytykę/pierwszy polski film który jasno wyśmiewał "bohaterów" Solidarności to uwazam ,że to jedna z najlepszych polskich komedii. Sylwestrowi Chęcińskiemu udało się podtrzymać poziom Bareji.

Film ma tak wiele krytyki, aluzji i ciechego wyśmiwywania się z komunistów i solidaruchów ,że aż kipii. Bardzo podoba mi się w filmie oprócz znakomitej obsady to ,ze Chęciński nie stanął po żadnej ze stron ,które przedstawił w tym filmie.

Z niecierpliwością czekam aż Kino Polska /która się tym zajmuje/ poprawi obraz cyfrowo poniewaz jedynym mankamentem jest kopia tego filmu-jest sztraszna... . Dla przypomnienia prawie wszystkie wielkie filmy Chęcińskiego -ostatnio Szu zostały poprawione na korzyść filmu.

10/10....!!!

ocenił(a) film na 9
grzegorz_

Właśnie padło hasło: "Wiśnia jest wiśnia". 100% racji - oglądam setny pewnie raz (podobnie jak "Misia") a film ciągle jest rewelacyjny. :-)

ocenił(a) film na 3
Max66

Zestawiać "to" z Misiem to jest świętokradztwo. Film powstał EWIDENTNIE dla "ocieplenia" wizerunku stanu wojennego i sprowadzeniu go do... No właśnie tego, jak w RK został pokazany. Bareja się w grobie przewraca :(

ocenił(a) film na 9
nazgul43

Żal mi cię, człowieku, bo twoja odpowiedź brzmi, jakby była pisana pod dyktando PiSiurów. Ja nieco odczułem na własnych plecach stan wojenny (byłem wtedy wystarczająco dorosły), ale mam do tego pewien dystans i potrafię podchodzić z poczuciem humoru - w twoim przypadku zupełnie mylące mogą być np. wysokie oceny Monty Pythona, gdyż najwyraźniej nie masz go za grosz.
Poza tym, Miś był genialny, a "to"(jak rzeczony film łaskawca raczył określić) tylko świetne.

ocenił(a) film na 3
Max66

No trudno. Szkoda że masz problem z samodzielnym myśleniem, ale to na szczęście w większości przypadków z wiekiem mija więc nadzieja jest :)

ocenił(a) film na 9
nazgul43

Ja samodzielnie myślę od drugiej połowy lat 70. zeszłego stulecia. Szkoda, że w twoim wypadku nie ma nadziei, iż stanie się to kiedykolwiek :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones