PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1177}
7,4 62 262
oceny
7,4 10 1 62262
7,1 11
ocen krytyków
Rozmowy kontrolowane
powrót do forum filmu Rozmowy kontrolowane

Na plus barejowski klimat, sporo śmiesznych tekstów i znakomite aktorstwo. Na minus kilka niejasności w fabule. Niestety, jest to jedna z nielicznych udanych polskich komedii po 1989 r. W późniejszych latach było coraz gorzej, a sam Tym odpłynął światopoglądowo i artystycznie na dno.

ocenił(a) film na 5
JohnWayne1

Miś mi się osobiście nie podobał, więc jeśli tu jest inne poczucie humoru (chodź piszesz iż jest Barejowski klimat) to może mi się spodobać.

ocenił(a) film na 5
JohnWayne1

Na pewno lepszy od "Misia", ale ostatnia scena mnie rozwaliła, jakie to było nieudolne, to była jakaś paranoja, musiałem obniżyć ocenę.

van_der

mi się i ,, Miś " i ,, Rozmowy kontrolowane " podobają ale ,, Ryś " już mi się nie podoba obejrzałam pół godziny straszne dno.

ocenił(a) film na 8
van_der

Jeśli ktoś nie lubi Misia to znaczy, że jest złym człowiekiem. Może mi się pan nie kłaniać na ulicy, żegnam.

sb78

Dobre :)
Do wielkiego "Misia" ten film się niestety nie umywa.

ocenił(a) film na 3
JohnWayne1

Uważam dokładnie tak samo jak Ty, więc ocenę dałem odpowiednio niższą niż filmom Barei. To niby była komedia, ale ani razu się nawet nie uśmiechnąłem, a bardzo wymagającym widzem nie jestem.

Kondri6

To dlatego, że tu jest silenie się na dowcip - który u Barei był NATURALNY.

JohnWayne1

Barejowski klimat???...
Nigdzie w tym filmie go nie ma.

JohnWayne1

Światopoglądowo odpłynął na dno? ... Jakieś uzasadnienie?

ocenił(a) film na 9
JohnWayne1

Tak, Tym zgrzeszył grzechem śmiertelnym w biografiach satyryków, walką po roku 2015 z politycznie znienawidzonym przeciwnikiem, walką nie uszlachetnioną humorem, symbolem, alegorią. Dosłowność i skrajność ataku, wejście w przejrzysty politycznie paszkwil (nawiązuję do jego antypisowskich tekstów w mediach) zatopiło Tyma-humorystę. A film jest znakomity, ośmieszył wojskowo-milicyjnych komunistów stanu wojennego (trafne i zabawne ukazanie ich mentalności np. w roli Opani). Co ciekawe, jeszcze przed Kutzem (przed "Zawróconym") zaprezentowano tam humorystyczne scenki o solidarnościowcach, np.gdy obie starsze panie porozumiewają się hasłami, walczą o wolność Polski w ciasnym mieszkanku, prostodusznie uczestnicząc w komicznie zawikłanej intrydze.

ocenił(a) film na 9
Wydmin

Dodam, że przede wszystkim prekursorska wobec "Zawróconego" była sama postać przypadkiem wplątanej w walkę z komuną "wtyczki" komuchów - wysłanego do rozpracowania Solidarności Ochódzkiego.

Wydmin

Polityczne teksty Tyma są jak na najbardziej pełne humoru. Zresztą bycie przeciwko PiS po 2015 roku jest dokładnie tym, co bycie przeciwko PZPR przed 1990, więc nie zgadzam się, że Tym wyszedł z roli.

A jak na komedię, to film jednak mało śmieszny. Nawet się nie umywa do takich dzieł jak "Vinci", "Dzień świra" czy "Chłopaki nie płaczą". Najśmieszniejsze było zakończenie kolędy :)

ocenił(a) film na 9
Slamazzar

"Bycie przeciwko PiS po 2015 roku" nie może być "dokładnie tym, co bycie przeciwko PZPR przed 1990" z oczywistych powodów: w kraju nie ma cenzury, jest pluralizm mediów, jest pluralizm wyborczy (partii), jest wolność wyznania, dekoncentracja kapitału gospodarczego, jest podział władzy na kilka segmentów (w samorządach w znacznym stopniu rządzi opozycja, sądownictwo to osobna Najwyższa Kasta, media są zasilane kapitałowo głównie przez kapitały prywatne, niestety też obce jak niemieckie, amerykańskie, szwajcarskie), Polska jest częścią struktur wolnego świata jak NATO z wyjątkiem podobnej do RWPG i komunizmu Unii Europejskiej promującej nazistowsko-komunistyczne ideologie aborcji dla każdego i eutanazji.

Wydmin

ghahahahaha zyjemy w innych krajach wyznawco :)

Wydmin

Ale cię wymóżdżyło, biedaku. I to nieodwracalnie

ocenił(a) film na 9
ryslew2061

To samo ja myślę o tobie, biedaku. I to nieodwracalnie.

ocenił(a) film na 9
ryslew2061

ryslew2061 przecież ty jesteś jakimś trollem, oceniłeś kilka filmów na oceny 10 i 1 przygłupie. Dla ciebie jakiś gniot "Chleb i Sól" to wręcz arydzieło? Typowy pożyteczny idiota dzisiejszych czasów. Nie zapomnij TVN24 obejrzeć

ocenił(a) film na 9
Wydmin

Wydmin wypowiedź w punkt, w pełni się zgadzam, ale tak jak i w tamtych czasach byli idioci łykający propagandę tak jak i teraz tym bardziej po 2 odpowiedziach od jakże oświeconych użytkowników

ocenił(a) film na 9
Dedeelo777

Cieszę się, pozdrawiam!

Slamazzar

Dzień świra komedia? Omg, teraz już zakończyliśmy rozmowe

ocenił(a) film na 9
zlociutki_pl

Sam Filmweb opisuje jednak "Dzień Świra" jako także komedię: "Dramat/ komedia / psychologiczny". A same nagrody i festiwale, na których je przyznano też wskazują na komediowość jako atut tego filmu i wyróżnik gatunkowy: 2006 - Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych)-Złoty Sierp dla najlepszej komedii ostatniego dziesięciolecia; 2002 - Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych) - Brązowy Granat

zlociutki_pl

Oczywiście, że komedia. No chyba że ktoś rozumie przez komedię tylko obrzucanie się tortami. A to wtedy, to nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones